Wymiana - Irlandia, Łotwa i Polska
Rezekne – wymiana z Łotwą 08.09.2015-15.09.2015
Sześcioro uczniów: Zofia Jańczak, Aleksandra Wlaźlak, Mikołaj Borowski, Aleks Lewandowski, Natalia Mikołajczak oraz Zuzanna Szymczak, wraz z dwoma nauczycielami Beatą Wojciechowską i Lucyną Zielinską gościła z rewizytą na Łotwie. Pierwszego dnia pobytu gimnazjaliści i nauczyciele zostali powitani przez Prezydenta miasta Rezekne, Aleksandra Bartoszewicza,  mieli także możliwość zobaczenia jak uczą się ich łotewscy koledzy. Mieli możliwość brania czynnego udziału w lekcjach języka polskiego, łotewskiego, angielskiego czy zajęć wychowania fizycznego. Niezwykłą atrakcją, było zwiedzanie Szkoły Straży Granicznej i pokaz tresury psów, które szkolone są jako pomoc strażnikom przy wykrywaniu różnego rodzaju niedozwolonych substancji. 
Polakom bardzo podobało się kultywowanie na Łotwie przynależności do swojego państwa jak również, to, że mogli uczestniczyć we mszy świętej, w Sanktuarium w Agłonie. Jest to znane na Łotwie miejsce kultu religijnego.
 
Tydzień Szkół Stowarzyszeniowych – Irlandia, Łotwa i Polska  14.06.2015 - 22.06.2015
Tygodniowy pobyt gości w dwóch zaprzyjaźnionych szkół: Szkoła SEN w Dublinie, oraz Państwowego Polskiego Gimnazjum w Rezekne, z każdego państwa gościliśmy 6 osób.
Koordynatorem była Paulina Błoszyk, pomagała jej Lucyna Zielinska.
Nasi goście podczas pobytu  mieli możliwość porównania zwyczajów swoich krajów, wzięcia udziału w lekcji historii, której celem było poznanie naszego miasta, jak również obejrzenia kolejki wąskotorowej, która jest letnią atrakcją naszego regionu. Z lekcją historii związana była także wizyta w Dworku w Koszutach (Muzeum Ziemi Średzkiej). Organizatorzy zatroszczyli się o to, żeby goście nie tylko poznali nasz region, ale zabrali ich też na wycieczkę do Wrocławia. Tam głównymi atrakcjami było nowopowstałe afrykarium, znajdujące się we wrocławskim ZOO, Ogród Japoński, jak również odrestaurowany Stary Rynek, na którym znajduje się charakterystyczna szklana fontanna. W kolejnych dniach mieli także możliwość zwiedzania kórnickiego arboretum, czy stolicę wielkopolski – Poznań, gdzie odwiedzili m.in. INEA stadion. 
Oprócz wycieczek, gimnazjaliści brali udział w zajęciach artystycznych czy fizycznych, oraz nocy filmowej zorganizowanej przez młodzież z „Keglika”, dzięki czemu młodzież zintegrowała się jeszcze bardziej. 
Ze strony łotewskiej opiekunami byli: Inara Troksa oraz Natalia Barcz, natomiast opiekunami z Irlandii byli: Tomasz Bastkowski i Marianna Brzozowska. 
 
Dublin – wymiana z Irlandią – współpraca od 3 lat. 
01.06.2014-08.06.2014 – Do Polski przyleciało ośmioro uczniów wraz z opiekunami - Tomaszem Bastkowskim i Karoliną Chaber. Podczas pobytu uczniowie mieli okazję m.in. zwiedzić osadę w Biskupinie, przepłynąć statkiem po jeziorze biskupińskim, odwiedzili również stolicę wielkopolski - Poznań. Mieli możliwość wzięcia udziału w zawodach sportowych zorganizowanych w naszej szkole: były to m.in. międzypaństwowy mecz piłki nożnej oraz mecz siatkówki. W ostatnim dniu pobytu uczniowie wraz z opiekunami wspólnie zjedli uroczystą kolację, po czym ruszyli do wspólnej zabawy przy dźwiękach muzyki. 
Uczniowie „Keglika” przygotowali dla swoich kolegów także tematycznie lekcje, dzięki którym mogli oni poznać nasze region i miasto. 
 
08.10.2014-15.10.2014 – rewizyta w Irlandii. 
Ośmioro uczniów (Adam Sobkowiak, Marta Sadyś, Marianna Eichler, Marcel Rychtanek, Kamila Przybył, Barbara Niemczal, Patrycja Goździk, Adrianna Gettler), wraz z opiekunami, Lucyną Zielińską i Bartoszem Rybko odwiedzili stolicę Irlandii – Dublin.  Organizatorzy z polskiej szkoły w Dublinie zaplanowali na każdy dzień szereg atrakcji do których należało m.in. zwiedzanie miasta i jego najbardziej znanych punktów takich jak chociażby Trinity College. Szczególne wrażanie na uczestnikach wywarła jednak biblioteka uniwersytecka, w której znajduje się średniowieczna, zdobiona księga „the book of kells”. 
W kolejnym dniu uczestnicy mieli okazję zobaczyć irlandzką prowincję,  w której znajduje się wspaniały pałac z ogrodem. Uznawany jest on przez „National Geographic” za trzeci najpiękniejszy ogród na świecie. Przez całą drogę uczniowie mogli podziwiać malowniczy krajobraz Zielonej Wyspy ukształtowany przez góry Wicklow oraz przepiękne jeziora. 
Piątego dnia wymiany, uczniowie Keglika udali się na trzydniową wycieczkę do Irlandii północnej. Pierwszym punktem podróży było miasto Portaferry, gdzie znajduje się oceanarium. Uczniowie mieli możliwość karmienia młodych fok, co wywarło na nich ogromne wrażenie. Następnego dnia „gimnazjaliści Keglika” wybrali się dalej na północ Irlandii – do miasta Belfast, gdzie największą atrakcją było zwiedzanie muzeum Titanic’a. Zostało ono otwarte w 2012 roku, w setną rocznicę tragicznego rejsu. Wyjazd zaowocował nowymi przyjaźniami, które trwają do dzisiaj.
W najbliższym czasie: od 24.04.2016-01.05.2016 odbędzie się kolejna rewizyta  uczniów wraz z opiekunami Niepublicznego Gimnazjum „Keglik” w Dublinie. Opiekunami będą: Paulina Błoszyk i Grzegorz Pyrzyk. Uczniowie biorący udział w wymianie: Bartosz Demut, Zuzanna Szymczak, Michalina Czwojdrak, Agnieszka Kretkowska, Ksenia Knyspel
 
Litwa – współpraca nawiązana z dwoma szkołami: 
- Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Wilnie
- Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach
W dniu 08.12.2014 została zawarta umowa o partnerskiej współpracy  pomiędzy Niepublicznym Gimnazjum „Keglik” a Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Wilnie