Wolontariat z klasą
„Wolontariat z Klasą – program rozwoju aktywności  społecznej gimnazjalistów” 
 
Projekt „Wolontariat z Klasą” jest realizowany w naszej szkole od 01.01.2015. Ma on na celu zwiększenie aktywności obywatelskich w środowisku lokalnym uczniów szkół gimnazjalnych. Główne cele projektu to zachęcenie młodzieży do podejmowania inicjatyw społecznych, stworzenie samodzielnych Szkolnych Klubów Wolontariatu oraz uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby starszych i niepełnosprawnych.  
 
Niepubliczne Gimnazjum „Keglik” jest jedną z 30 Wielkopolskich szkół gimnazjalnych. Nasi uczniowie w  roku szkolnym 2015/2016 wzięli udział w programie edukacyjnym „Szacun dla wszystkich” , który zakłada zajęcia pozwalające na wczucie się w rolę osoby starszej i/lub niepełnosprawnej. Ponadto Szkolny Klub Wolontariatu realizował różne inicjatywy wolontariackie na rzecz lokalnych instytucji a także angażował się w zbiórkę żywności. 
 
Projekt został objęty patronatem honorowym: Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Ministra Edukacji Narodowej, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Wojewody Wielkopolskiego oraz Prezydenta Miasta Poznania. Patronatu medialnego udzielili: Radio Merkury, Gazeta Wyborcza, epoznan.pl, WTK, wózkowicze.pl oraz Filantrop Naszych Czasów. 
 
 
Współpraca z Domem Pogodnej Jesieni 
Współpraca Niepublicznego Gimnazjum „Keglik” z Domem Pogodnej Jesieni w Środzie Wielkopolskiej. 
 
Uczniowie Niepublicznego Gimnazjum „Keglik” w ramach szkolnego klubu wolontariatu w roku szkolnym 2015/2016 rozpoczęli współpracę z Domem Pogodnej Jesieni w Środzie Wielkopolskiej. Realizacja owego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez inicjatywy pani Emilii Ostrowskiej i pani Danuty Wieczorek.  
 
Pierwsze spotkanie Seniorów i Wolontariuszy odbyło się 27.10.2015, kiedy to uczennice „Keglika” swoim występem uświetniły obchody Dnia Seniora. Występy taneczne zostały opracowane i przygotowane przez panią Natalię Zys, która prowadzi zajęcia taneczne w ramach Szkolnego Klubu Sportowego w naszej szkole.
 
W poniedziałek 16.11.2015 młodzież z ,,Keglika" wraz z nauczycielami wybrała się z wizytą do Domu Pogodnej Jesieni w celu kontynuacji współpracy. Projekt ma na celu zacieśnienie więzi między młodymi ludźmi i seniorami, uwrażliwienia młodzieży na otaczający ich świat oraz ukazania, iż różnica pokoleniowa nie jest barierą. Uczestnikami spotkania była młodzież z kółka artystycznego, które prowadzi pani Paulina Błoszyk oraz wolontariatu, za który odpowiada pani Lucyna Zielinska. Należy podkreślić, że uczniowie wraz z nauczycielami zostali bardzo serdecznie przyjęci przez seniorów, a współpraca okazała się niezwykle owocna. Prace artystyczne sprawiły seniorom ogromną radość, a precyzja z jaką zostały wykonane, spotkała się z ogromnym uznaniem wśród uczniów i nauczycieli. 
 
Kolejnym etapem współpracy była rewizyta Seniorów w dniu 7.12.2015. „Kegliki” tym razem zaprezentowały talent muzyczny. Przy akompaniamencie gitar zaśpiewali tradycyjne polskie kolędy oraz pastorałki. Wielkie wzruszenie wśród Seniorów wywołał występ Stefanii Nowak i Karoliny Janiszewskiej, które zaprezentowały swoje umiejętności gry na skrzypcach. W miłej atmosferze przy kawie i cieście (upieczonym przez Rodziców uczniów) młodzież i Goście spędzili poniedziałkowe popołudnie planując kolejne wspólne przedsięwzięcia. W związku ze zbliżającymi się świętami bożonarodzeniowymi nie było końca serdecznym życzeniom. 
 
Wszyscy uczestnicy spotkań podkreślają, że jest to bardzo ciekawe doświadczenie i ogromnie nas ubogaca. Oczywiście zaplanowano następne spotkania już w 2016.
 
 
Słodkie święta
W czwartek 17 grudnia zakończyliśmy trzecią edycję akcji "Słodkie święta", którą organizowaliśmy wspólnie z licealistami. Akcja polega na zbiórce czekolad, które jak co roku przekazujemy do Ośrodka Pomocy Społecznej w Środzie, za pośrednictwem którego trafiają do najbardziej potrzebujących. W tym roku udało nam się zebrać aż 640 czekolad.  Zebrane słodkości przekazane zostały na ręce  dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Środzie pani Danuty Wieczorek oraz pana Wojciecha Stalca. Na spotkaniu z gośćmi z OPS-u obecni byli również uczniowie trzeciej klasy "Keglika" oraz licealiści. Pani dyrektor Wieczorek w bardzo ciepłych słowach podsumowała akcję, dziękując wszystkim gimnazjalistom i licealistom za okazane serce tłumacząc jednocześnie trudną sytuację materialną i rodzinną wielu osób w naszym powiecie. Ze swej strony również chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się do kolejnej udanej zbiórki.
W dniach 11 i 12 grudnia uczniowie naszego gimnazjum  po raz trzeci wzięli udział w akcji Ośrodka Pomocy Społecznej "Radosne święta w każdym domu". Dziewięciu uczniów "Keglika" zbierało żywność w czterech średzkich marketach: Zebrane produkty w  paczkach przygotowanych przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w piątek 18 grudnia trafiły do najbiedniejszych rodzin z powiatu średzkiego. Do paczek dołączone były czekolady, które uczniowie wraz z pracownikami zbierali w akcji "Słodkie święta". 
 
Wszystkim uczniom, którzy poświęcili swój wolny czas w akcji  "Radosne święta w każdym domu"  serdecznie dziękujemy. A byli to: Zuzanna Szymczak, Natalia Mikołajczak, Agnieszka Kretkowska, Marcjanna Stanicka, Barbara Niemczal, Olga Hulewicz, Paulina Hodór, Natalia Piaseczna, Ksenia Knyspel.