Aktualności > Srebrna Ola
W dniach 29-30 września 2017 roku w Krotoszynie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu wolnym i w zapasach kobiet. W zawodach wzięło udział 200 –stu zawodników i zawodniczek z pn - zach Polski. Kluby do zawodów starannie się przygotowywały zabierając najlepszych przedstawicieli w poszczególnych kategoriach wagowych.
 
Na podkreślenie rangi tych zawodów należy dodać, że są one jednymi z nielicznych w ciągu roku, które są pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Zapaśniczego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego i wielu lokalnych instytucji. Zawody te są brane pod uwagę przy punktacji we współzawodnictwie dzieci i młodzieży.
 
Tym bardziej należy podkreślić ogromny sukces jaki osiągnęła uczennica Niepublicznej Szkoły Podstawowej Keglik ze Środy Wielkopolskiej z klasy siódmej. Aleksandra Kowalska na tych zawodach zajęła 2-gie miejsce zdobywając srebrny medal. To chyba największy sukces sportowy Oli w dotychczasowych startach na zawodach zapaśniczych. Tym większe uznanie dla zawodniczki, że w swojej kategorii wiekowej miała przeciwniczki o rok starsze i rówieśniczki. Ola stoczyła trzy kapitalne pojedynki pokazując już duże umiejętności techniczne, silny charakter i wolę walki. Swoją postawą pokazała, że warto trenować, być konsekwentnym i cierpliwym. Miejsce na tych zawodach daje podstawę do ubiegania się możliwość startu Mistrzostwach Polski, dlatego serdecznie życzymy dalszych sukcesów i mamy nadzieję na kolejne udane starty.